دوشنبه ۰۳ مهر ۰۲
۶ بازديد
۰ ۰

تحصیل در ایتالیا برای ایرانیان

 

تحصیل در ایتالیا هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی امکان پذیر است. برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6 و به زبان ایتالیایی حداقل تسلط در حد B2 لازم است. متقاضیان برای ورود به برخی دانشگاه ها باید در آزمون های ورودی شرکت کرده و با گرفتن حد نصاب نمرات مورد پذیرش برای تحصیل قرار بگیرند. شرط معدل برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 14 و برای دکترا 15 می باشد.

همچنین متقاضیان می‌توانند برای تحصیل در این مقاطع اقدام به دریافت بورسیه‌های تحصیلی در نظر گرفته شده توسط دانشگاه ها کنند. دانشجویان با کسب مجوز می‌توانند به صورت پاره وقت 20 ساعت در هفته مشغول به کار برای یک کارفرمای ایتالیایی باشند. 

شرایط تحصیل در ایتالیا

 

شرایط تحصیل در ایتالیا شامل شرایط سنی، مدرک زبان، سطح علمی و شرکت در آزمون ورودی می باشد. پذیرش تحصیلی ایتالیا در تمامی رشته ها نیازمند شرکت در آزمون ورودی نیست و می توان در بسیاری از رشته ها بدون شرکت در آزمون ورودی، پذیرش گرفت. البته شرایط سنی خاصی برای تحصیل در ایتالیا مشخص نشده است و داشتن گپ تحصیلی بالا ریسک اخذ ویزا را افزایش می دهد.

چگونه از دانشگاه ایتالیا پذیرش بگیریم؟

 

ایتالیا شامل مجموعه‌ ای از بهترین دانشگاه های خصوصی و دولتی اروپا است که تحصیل در آن ها هزینه به نسبت کمتری از سایر دانشگاه های اروپا دارد. برای این که بتوانید موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا شوید بهتر است در مورد شرایط پذیرش این دانشگاه ها اطلاعات بیشتری داشته باشید. برای تحصیل در ایتالیا شما می بایست مدرک دیپلم معتبر و مدرک زبان ایلتس 6 یا مدرک زبان ایتالیایی B2 داشته باشید و بتوانید از پس پرداخت شهریه دانشگاه که چیزی حدود 800 الی 4000 یورو در سال است بربیایید. البته که ایتالیا بورسیه هایی را نیز در اختیار متقاضیان تحصیل در این کشور قرار خواهد داد.

 
 

تحصیل در مدارس ایتالیا

 

تحصیل در مدارس ایتالیا برای افرادی که اقامت ایتالیا را دارند و می توانند از مزایای شهروندی استفاده کنند رایگان می باشد و نیازی به پرداخت شهریه ندارد. لذا اگر فردی اقامت ایتالیا را به دست آورد تحصیل فرزندان زیر 18 سال وی، که به واسطه او مقیم این کشور شده اند هزینه ای نخواهد داشت. در صورتی که شخص اقامت ایتالیا را نداشته باشد و بخواهد به عنوان یک دانش آموز خارجی در مدارس ایتالیا دانش خود را ارتقا دهد باید در مدارس بین المللی و خصوصی ثبت نام نماید که این مدارس معمولا شبانه روزی هستند و هزینه های زندگی و تحصیل را به صورت یکجا از دانش آموز دریافت می کنند. هزینه تحصیل در مدارس شابه روزی ایتالیا، در حدود سالی 30 تا 45 هزار یورو می باشد و دانش آموز جهت مهاجرت تحصیلی ایتالیا الزامی برای ارائه مدارک زبان ندارد. همچنین در نظر داشته باشید که امکان دریافت فاند یا بورسیه برای مقاطع تحصیلی زیر 18 سال فراهم نیست و تحصیل در ایتالیا رایگان نمی باشد. البته دانش آموز در صورت دارا بودن رزومه قوی ممکن است بتواند درصدی از شهریه را تخفیف بگیرد، لذا اگر مشتاق هستید تحصیل در ایتالیا رایگان باشد، بهتر است برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی اقدام نمایید. 

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

 

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم برای متقاضیان امکان پذیر است و متقاضیان با مدرک دیپلم می توانند در دوره LAUREA که دوره ای 3 ساله است، شرکت نمایند. برای شرکت در این دوره متقاضیان می بایست 180 Credit را اخذ کنند. این دوره که به منظور مجوز ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی در ایتالیا است سبب می شود که متقاضیان در زمینه های مختلف تحصیلی آموزش های مقدماتی را به دست آورند.

 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.