دوشنبه ۰۳ مهر ۰۲
۶ بازديد
۰ ۰
در ایتالیا، همه دانشجویان بین ‌المللی بر اساس شرایط مالی و شایستگی‌های خود، حق دریافت بورسیه‌های تحصیلی مشابهی با دانشجویان ایتالیایی دارند. بورسیه‌های دولتی بسیاری در ایتالیا وجود دارد که دانشجویان بین المللی می‌توانند برای دریافت آن درخواست دهند.

همه چیز درباره بورسیه تحصیلی ایتالیا در سال 2023

مهاجرت به ایتالیا و تحصیل در آن رایگان نمی‌باشد اما اخذ بورسیه در ایتالیا، امکان تحصیل رایگان در ایتالیا را برای دانشجویان بین المللی فراهم می‌کند. اکنون بیش از 800 بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های برتر ایتالیا برای دانشجویان بین المللی در سال تحصیلی جاری در دسترس است. این بورسیه‌ها به طور متوسط 2500 دلار کمک هزینه ماهانه به همراه هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های اقامت، بیمه درمانی و کمک هزینه سفر ارائه می‌کنند.

معمولا میزان پوشش هزینه‌ها در بورسیه تحصیلی ایتالیا با توجه به نهاد ارائه دهنده بورسیه و یا مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت است اما بطور کلی، بورسیه تحصیلی در ایتالیا شامل بورسیه‌هایی با پوشش هزینه جزئی و بورسیه‌های فول فاند می‌باشد. بورسیه‌هابا پوشش هزینه جزئی، تنهابخشی از هزینه تحصیل دانشجویان مانند شهریه را تامین می‌کنند و یا ممکن است ماهیانه کمک هزینه به دانشجویان اعطا کنند. این درحالی است که بورسیه‌های فول فاند، کلیه هزینه‌های دانشجویان در ایتالیا مانند شهریه دانشگاه، هزینه اقامت، هزینه رفت‌وآمد، بیمه و یا حتی بلیط سفر را تامین می‌کنند.

باید توجه داشته باشید که دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا و بهرمندی از این مزایای فراوان، منوط به داشتن شرایط ویژه است.

به عبارتی دیگر، تنها دانشجویانی قادر خواهند بود بورسیه ایتالیا را دریافت کنند که دارای نمرات و معدل بالا، نمره زبان عالی و سوابق علمی‌-پژوهشی عالی هستند. دانشجویانی که این شرایط بورسیه ایتالیا را داشته باشند، امکان تحصیل رایگان در ایتالیا را خواهند داشت و یا با هزینه ای اندک به تحصیل خواهند پرداخت. در ادامه مطلب، به طور مفصل به شرح شرایط بورسیه تحصیلی ایتالیا می‌پردازیم.

انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور‌های اروپایی است که بالاترین تعداد دانشجویان بین المللی را دارد و بیشترین بورسیه‌های تحصیلی را ارائه می‌کند. تحصیل در ایتالیا با بورسیه تحصیلی به دانشجویان این امکان را می‌دهد که در طول اقامت خود در ایتالیا، زندگی راحتی داشته باشند. در سال‌های اخیر، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا نیز به سطح رضایت دانشجویان افزوده است
بورسیه تحصیلی ایتالیا به دو نوع بورسیه‌های دولتی و بورسیه‌های دانشگاهی با پوشش هزینه‌های متفاوت تقسیم می‌شود.

بورسیه‌های دولتی ایتالیا معمولا تحت عنوان بورسیه استانی ایتالیا در تمامی‌ مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شوند و هزینه‌های تحصیل دانشجویان را تا 5000 یورو در سال پوشش می‌دهند. از طرفی دیگر، بورسیه‌های دانشگاهی در ایتالیا توسط دانشگاه‌های این کشور به دانشجویان برتری که شایستگی علمی‌ خود را اثبات کنند تعلق می‌گیرد.

اکثر بورسیه‌های دانشگاهی ایتالیا، در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شوند.

لازم به ذکر است که نوع خاصی از بورسیه تحصیلی ایتالیا با عنوان “استعداد خود را در ایتالیا سرمایه گذاری کنید” توسط وزارت امور خارجه ایتالیا به دانشجویان برخی از کشور‌های جهان اعطا می‌شود. خوشبختانه ایران نیز در لیست این کشور‌هاوجود دارد و دانشجویان ایرانی با استعداد و واجد شرایط، شانس بالایی برای اخذ این نوع بورسیه تحصیلی در ایتالیا دارند. معمولا اخذ این بورسیه که با نام بورسیه جهان سوم در ایتالیا نیز شناخته می‌شود، جهت تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین در رشته‌هایی مانند معماری، اقتصاد، طراحی، تکنولوژی و مدیریت امکان پذیر است.

خدمات موسسه اصطهباناتی در اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

کارشناسان و وکلای مجرب موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی با اطلاع از جدیدترین بورسیه‌های ارائه شده در ایتالیا می‌توانند به دانشجویان برتری که شرایط اخذ بورسیه را داشته باشند، کمک نمایند تا به طور رایگان در ایتالیا به تحصیل بپردازند.

کارشناسان و وکلای ما قادر می‌باشند از طریق ارتباط با موسسات و دانشگاه‌های ایتالیا و همچنین اطلاع از ددلاین درخواست بورسیه‌های تحصیلی، به طور تضمینی بورسیه‌های تحصیلی با پوشش عالی هزینه‌ها را برای دانشجویان واجد شرایط دریافت کنند.

متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا می‌توانند جهت بررسی تخصصی شرایط خود، با کارشناسان و وکلای موسسه اصطهباناتی مشاوره دریافت نموده و از واجد شرایط بودن جهت اخذ بورسیه ایتالیا اطمینان حاصل نمایند. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی با سال‌هاتجربه و پرونده موفق در زمینه اعزام دانشجو به ایتالیا و اخذ بورسیه‌های تحصیلی می‌تواند رویای شما را جهت تحصیل مقرون به صرفه در این کشور اروپایی محقق کند.

انواع بورسیه‌‌های تحصیلی دانشگاهی در ایتالیا

درصد عظیمی‌ از بورسیه تحصیلی در ایتالیا را بورسیه‌های دانشگاهی تشکیل می‌دهند. دانشگاه‌های مختلف ایتالیا به منظور جذب دانشجویان بین المللی، بورسیه‌های متنوعی را ارائه می‌کنند و میزان پوشش هزینه‌ها در آن‌ها با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت است. دانشگاه‌های پلی تکنیک میلان، پاویا، بولونیا، پلی تکنیک تورین، کاتولیکا و بوکونی از مشهورترین دانشگاه‌های ارائه دهنده بورسیه در ایتالیا هستند.

شرایط اخذ بورسیه دانشگاه سیه‌نا در ایتالیا

دانشگاه سیه‌نا در ایتالیا که در سیه‌نا توسکانی ایتالیا واقع شده است، یکی از قدیمی‌ ترین و نخستین دانشگاه‌های بودجه عمومی‌ ایتالیا است. دانشگاه سیه نا ایتالیا بر اساس توانایی مالی و درآمد دانشجویان، به آنان بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند. میزان پوشش هزینه‌ها در این بورسیه متفاوت است و شامل موارد زیر می‌باشد:

  • معافیت از پرداخت شهریه دانشگاه
  • پرداخت هزینه خورد و خوراک در دانشگاه
  • اقامت رایگان در خوابگاه‌های دانشگاه
  • کمک‌های مالی ویژه به دانشجویان رشته پرستاری
  • پرداخت وام‌های دانشجویی

شرایط اخذ بورسیه دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان در ایتالیا ((Politecnico di Milano هر ساله تعدادی بورسیه تحصیلی ایتالیا را به با استعدادترین و شایسته ترین دانشجویان بین المللی پذیرفته شده در دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه ارائه می‌دهد. معمولا دانشجویانی که این بورسیه تحصیلی را دریافت می‌کنند فقط باید برخی از هزینه‌های اداری را جهت تحصیل بپردازند. در ضمن، ممکن است علاوه بر معافیت از پرداخت شهریه، بورسیه‌هایی با مبلغ 5000 یورو تا 10000 یورو در سال نیز به دانشجویان شایسته اعطا شود. محبوب ترین بورسیه تحصیلی ایتالیا که توسط دانشگاه پلی تکنیک میلان ارائه می‌شود عبارت اند از:

بورسیه DSU

دانشگاه پلی تکنیک میلان هر ساله در ماه ژوئن، فراخوان جذب دانشجویان واجد شرایط جهت دریافت بورسیه DSU را منتشر می‌کند. این بورسیه شامل تخفیف در شهریه دانشگاه، خدمات ارائه شده در دانشگاه و همچنین در برخی موارد، شامل اعطای محل اقامت برای دانشجو با هزینه ای اندک می‌باشد. متقاضیان دریافت این بورسیه تحصیلی در ایتالیا باید ثابت کنند که درآمد آن‌هابرای تامین هزینه‌های تحصیل کافی نمی‌باشد.

برای بهرمندی از اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی سایت vparseh.com مراجعه کنید.

 

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.